Hasan Can Kaya RTÜK şoku yaşıyor

Fatih Rençberler
Kitaplardaki ve filmlerdeki detaylara takılıyor. Detaylara bakmazsa kitap kapaksız, film sonu yokmuş gibi geliyor ona. Dünya edebiyatını yakından takip ediyor. İletişim: frencberler@gmail.com

Stand up şovları ile son yıllarda dikkat çeken Hasan Can Kaya, programında konuklarına sık sık hakaret ve küfür ettiği için eleştiri oklarını üzerinde topluyor. Hasan Can Kaya’nın Exxen’deki ‘Konuşanlar’ adlı programı RTÜK radarına takıldı, inceleme başlatıldı.

Hasan Can Kaya RTÜK şoku yaşıyor. Exxen’de ‘Konuşanlar’ adlı stand up komedi programı yapan Hasan Can Kaya RTÜK radarına takıldı. 

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programı hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Hasan Can Kaya, stand up şovunda sık sık karşısındakine küfür ederek, aşağılamasıyla tanınıyor. Onun bu tavrı ve tarzı da çok sık eleştiri alıyor. 

Hasan Can Kaya RTÜK şoku yaşıyor

Hasan Can Kaya geçtiğimiz günlerde gazeteci yazar Nihat Genç tarafından da sert sözlerle eleştirilmişti. İkili arasında sert bir tartışma yaşanmıştı. 

Şimdi ise RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen’de yayınlanan Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programı hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Son olarak programına katılan bir genç kızın ailesine küfür etmesiyle gündeme gelen Hasan Can Kaya, RTÜK radarına takıldı. Konuşanlar programı için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu harekete geçti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, açıklama yaparak program hakkında inceleme başlatıldığını ifade etti. 

Defalarca uyardık

Ebubekir Şahin açıklamasında şöyle dedi: ”Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği “Konuşanlar” isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.”

Hasan Can Kaya Nihat Genç tartışması 

Gazeteci yazar Nihat Genç ile Hasan Can Kaya arasında geçtiğimiz günlerde sert bir tartışma yaşandı. Konuğunun ailesine ettiği küfür nedeniyle Nihat Genç, önce sosyal medyadan tepki gösterdi. Nihat Genç “Yokluk, sefalet, sapıklık diplerde… Gençler galiba para için makul yollardan geçinecek fikir, akıl, ürün bulamıyor ve zıpırın biri seyircinin yüzüne ana avrat düz gidip ekmeğini kazanıyor! Adına da mizah demiş, seyirci de mazoşist, para verip kendine küfür ettiriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Hasan Can Kaya bu paylaşımının ardından ise Nihat Genç’i aramış ikili arasında sert bir görüşme olduğu medyaya yansımıştı. 

Küfür öyle değil böyle edilir

Paylaşımından saatler sonra yeni bir paylaşım daha yapan gazeteci, Hasan Can Kaya’nın kendisini aradığını ve çıkan tartışmada küfürleştiklerini ileri sürmüştü. Genç, Kaya ile geçen telefon görüşmesini de şu sözlerle anlattı: “Biraz önce attığım tweet üzerine Hasan Can Kaya aradı. Lafı ‘bana böyle diyemezsin’e getirdi. Ben de ona ‘seyircinin anasına küfür hiçbir gelenekte yoktur’ dedim. Efelenip pişkinliğinde ısrar edince, küfür öyle değil böyle edilir deyip yapıştırdım.” 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.