İstanbul Kitap Fuarı buluşmasına sayılı günler

Kitap severlerin ve yayıncılık dünyasının heyecanla beklediği 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı için sayılı ünler kaldı. TÜYAP Kitap Fuarı olarak da bilinen büyük buluşma 7 Kasım’da Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılacak. Fuar 15 Kasım’a dek açık kalacak.

34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından düzenleniyor. Fuarın bu yılki teması “Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak” olarak belirlendi. Onur Çizeri ise ülkemizin ünlü karikatüristlerinden Tan Oral olacak.

750 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu fuarda yer alırken, paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri gibi 300 kültür etkinliği düzenlenecek. Etkinlikler ve imza günlerinde yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

Romanya onur konuğu

34. İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki Onur Konuğu Romanya. Fuarın ilk dört günü yani 7-10 Kasım tarihleri arasında açık olacak Uluslararası Salon kapsamında Romanya ülke standında şu değerli yazarlar okurlarla buluşacak: Matei Visniec, Dumitru Tepeneag, Mircea Dinescu, Dan Lungu, Oana Ispir, Octavian Soviany, Carmen Muşat, Daniel Cristea-Enache, Florin Bican, Florin Irimia.

Sarah Jio, pekçok eseri New York Times çok satanlar listesinde yer alıyor. Türkiye’de de geniş bir okuyucu kitlesine sahip. İşte bu Romanyalı yazar fuarda Pena Yayınları’nın konuğu olarak okurlarıyla buluşacak.

Ziyaret Saatleri

Fuara öğrenci, öğretmen ve emeklilerin girişi ücretsiz. Hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında fuar ziyaret edilebilecek. Kapanış günü 16 Kasım Pazar akşamı ise 19.00’da fuar sona erecek.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.