İzmir Tiyatro Festivali onuncu yılında “Emek” temasıyla perde açıyor

29.11.2022
A+
A-

10. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 2 Aralık’ta perde açıyor. Festival 12 Aralık’ta sona erecek.

İzmir Tiyatro Festivali onuncu yılında “Emek” temasıyla perde açıyor. 10. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali, 2 Aralık’ta başlıyor. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’nin bu yılki teması ‘Emek’ olarak belirlendi.

10. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali, TAKSAV tarafından bu yıl onuncusu düzenleniyor. 02-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde ulusal ve uluslararası oyunlar, söyleşiler ve atölyeler tiyatro severlerle buluşacak.

Festivalin açılış günü 02 Aralık saat 18:00. Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yapılacak yürüyüşle başlayacak olan festivalin gala açılışı ise yürüyüşten bir saat sonra Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşecek.

Gecede 6. Kısa Oyun Yarışması’nın kazananları ödül alırken, Ahura Ritim Topluluğu’nun gösterisiyle devam edecek.

Festivalin ilk etkinliği 03 Aralık’ta eğitmenliğini Füsun Ataman’ın yapacağı Yazarlık Atölyesi olacak. Atölyeye katılmak isteyenler, saat 10-16.00 arasında Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne gidebilirler.

Aynı günün ikinci etkinliği ise “Tiyatroda Emek” başlığını taşıyan panel olacak. Saat 16.00’da gerçekleşecek olan panelde Orhan Alkaya, Eren Aysan ve Müfit Saçıntı konuşmacı olacak.

10. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali kapsamında 04 Aralık’ta ise eğitmenliğini Beldem Şengül’ün yapacağı koreografi atölyesi düzenlenecek. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne yapılacak olan atölyeye saat 10-16.00 arasında katılabilirsiniz. Aynı gün Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun “Düdüklü Kıymalı Bamya” oyununu saat 20.00’de Güzelyalı Kültür Merkezi’nde seyredebilirsiniz.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.