MFÖ konseri iptal Bodrum konseri neden iptal edildi

İsmail Kılıç
Dijital dünyanın krallarından. Underground edebiyat ve çizgi dünyasına bayılıyor. Müzik tutkusunu profesyonel arşiv sistemine kadar geliştirerek taşıdı. Zaman zaman da olsa bizim için yazıyor.

MFÖ Bodrum konseri iptal edildi. Sosyal medyada farklı iddialar yer aldı. Hiç bilet satılamadığı için konserin iptal edildiği konuşuldu. Bunun nedenin de Mazhar Alanson’un söylediği iddia edilen sözler olduğu sosyal medyada yayıldı. Yapılan açıklamalara göre konsere yeteri kadar ilgi olmadığı için iptal edildiği ortaya çıktı.

MFÖ konseri iptal, Bodrum konseri neden iptal edildi? MFÖ Bodrum konseri neden iptal edildi? Sosyal medyada yayılan “Mazhar Alanson’un sözleri nedeniyle bilet alan olmadı” paylaşımları doğru mu? 

Bu hafta sonu sosyal medya Mazhar Alanson’a ait olduğu iddia edilen sözlerle çalkalandı. Bu iddianın üstüne gelen MFÖ Bodrum konseri iptal edilince dikkatler konuya daha da yoğunlaştı. Mazhar Alanson’un söylediği iddia edilen o sözler ne? Sosyal medyada tepkiler neden yükselmişti, önce ona bakalım. 

Bilindiği gibi Mazhar Alanson’un tasarımcı eşi Biricik Suden özellikle İBB Başkanı Kadir Topbaş döneminde çeşitli işler yaparak AKP’ye yakın bir görüntü vermişti. Politik duruşu ile bir dönem sık sık medyada gündeme gelmişti. Mazhar Alanson’un da ‘muhafazakar’ renkli tutumu biliniyor… Ancak müzikseverler MFÖ’nün müziği ile bu konuları pek de yan yana getirmiyorlar ya da getirmek istemiyorlardı. 

MFÖ Bodrum konseri neden iptal edildi

Ancak Mazhar Alanson’un Bodrum konseri ile örtüşen zaman dilimi içinde söylediği iddia edilen sözler ortalığı karıştırdı. Sosyal medyada Mazhar Alanson’un söylediği iddia edilen sözler şöyle paylaşıldı:

“İlkokulda 5 senede Selanikle Anıtkabir arası tüm kareleri beynimize soktular. Ama kanımızda Fatih’in kudreti, ruhumuzda Peygamberimizin aşkı vardı bunu unuttular” 

Hızla yayılan bu sözlerin ardından konserin iptal edilmesi üzerine de “Mazhar Alanson’un sözlerine tepki nedeniyle bilet alan olmadı” yorumları yapıldı. 

Gerçekten hiç bilet satılmadı mı? Konserin iptal gerekçesi ne? Konseri organize eden Kerki Solfej’den konuyla ilgili açıklama yapıldı. MFÖ Bodrum konserinin iptal gerekçesi “yeteri kadar bilet satılmaması” olarak açıklandı. Yapılan yazılı açıklamanın detayına bakıldığında MFÖ’nün konser için 70 bin TL istediği ancak 50 bin TL’lik bilet satışı gerçekleştiği için yani konsere yeteri kadar ilgi gösterilmediği için iptal edildiği ortaya çıktı. 

MFÖ topu organizasyon şirketine attı

Sosyal medyadaki paylaşımlar belli ki konseri etkiledi. Evet, biletler belli sayıda satılmıştı. Ama konserin ekonomik maliyetini karşılamaya yetmemişti. 

27 Ağustos’taki Bodrum konserinin iptali üzerine önce MFÖ bir açıklama paylaştı: 

“Kerki/Solfej organizasyonun 27 Ağustos 2020 tarihinde Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşmesi planlanan MFÖ konseri, organizasyon firmasının finansal ve organizasyonel şartları yerine getirmemesi sebebiyle iptal edilmiştir. Konserin iptal sebebiyle ilgili diğer iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Yeni konserlerde görüşmek dileğiyle.”

Para konusunu çözemedik

MFÖ’nün bu açıklamasının ardından ise organizasyon firması Kerki Solfej bir açıklamayı gönderdi. Şirket para konusunu çözemediklerini anlatıyordu o açıklamada: 

“27 Ağustos akşamı yapılması planlanan MFÖ. Bodrum Antik Tiyatro Konseri için satılan resmi bilet 401 adet, etkinliğin resmi bilet geliri 51 bin Türk lirasıdır.

Bu sayı grup üyeleri ve menajerleri ile paylaşılarak teknik, konaklama, ulaşım ve sair giderler tarafımıza ait olacak şekilde konserin tüm bilet satış gelirlerini kendilerine bırakarak organizasyonu gerçekleştirme talebimiz olmuştur. Ancak grubun sahneye çıkmak için 70 bin TL talep etmesi neticesinde firmamız ve grup arasında mevcut durum münazara edilmiş, bu görüşmeler sonunda alınan ortak kararla konserin iptali kararlaştırılmıştır.

27 Ağustos MFÖ. Bodrum Antik Tiyatro performansı ile ilgili çeşitli mecralarda yer alan yanlış bilgilerin ve asılsız haberlerin dikkate alınmamasını rica ederiz.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.