Maria Puder rolünü Marion Cotillard oynayacak

Sevinç Rençberler
Tiyatro sevdalısı. Dünya bir sahneyse o da 724kultursanat.com’da rol almayı seviyor. Romanlar hele uzun soluklu olanlar onun favorisi. Murakami tutkusu romanların ağırlığından. Okudukça bitmesin istiyor. İletişim: sevinc@724kultursanat.com

Sabahattin Ali’nin sevilen romanı Kürk Mantolu Madonna’nın sinema filminin çekimleri 2019 yılında başlayacak. Filmin başrol oyuncuları belirleniyor. Daha önce Maria Puder rolünün Beren Saat tarafından canlandırılacağı konuşulmuştu. Şimdi ise Oscar ödüllü oyuncu Marion Cotillard’ın oynayacağı duyuruldu.

Maria Puder rolünü Marion Cotillard oynayacak. Kürk Mantolu Madonna filminin Maria Puder rolünü Oscarlı oyuncu Marion Cotillard oynayacağı duyuruldu.

Türk edebiyatının kült eseri Kürk Mantolu Madonna sinema filmi oluyor.

Ay Yapım tarafından sinemaya aktarılacak olan roman için oyuncu kadrosu belirleniyor. Ay Yapım’ı televizyon dizilerinden biliyoruz.

Şimdi Türkiye’nin en çok satanlar listesinden inmeyen Kürk Mantolu Madonna’nın filmi için Ay Yapım harıl harıl çalışıyor.

Filmin senaryosu Ece Yörenç’ten. Romanların sinemaya aktarılması büyük riskler taşıyor. Geçmişte örneklerini çok gördük, izledik.

Seyirci kimi filmleri baş tacı ederken, kimilerini de yerden yere vurdu. Romanı okumak başka, filmi izlemek başka. Her okurun hayalinde farklı bir silüete bürünen baş karakterler, sinemada ete kemiğe bürünüyor…

MARIA PUDER GERÇEK BİRİ- okumak için tıklayın

Haliyle o rolleri kimlerin oynayacağı filmin senaryosu kadar önem taşıyor.

Romanın ana karakterleri Raif Efendi ile Maria Puder için hangi oyuncuların rol alacağı merak konusu. Raif Efendi rolünü İlker Kaleli oynayacak. Tabii ki son anda bir değişiklik olmazsa.

İlker Kaleli’yi izleyiciler Kanal D’de yanlış hatırlamıyorsam üç sezon yayınlanan Poyraz Karayel dizisinden tanıyorlar. İlker Kaleli, dizide Poyraz karakteriyle çok sevilmişti. Bakalım Raif Efendi rolü ile de beğenilecek mi?

Yapımcı firmanın hedefi Kürk Mantolu Madonna filmini dünya sinemasına kazandırmak. Hal böyle olunca yapımcı firmanın işi de kolay değil.

Beren Saat’ten vaz geçildi

Kürk Mantolu Madonna’nın sinema filmi olacağı duyurulduğunda hemen herkes Maria Puder rolünü kimin oynayacağını dikkat kesildi. Öyle ya, Kürk Mantolu Madonna idi Maria Puder… Romana adını veren o kadını hangi oyuncu beyaz perdeye taşıyacak?

İlk zamanlar Beren Saat ismi duyuruldu. Beren Saat de dizilerden evlerimizin içine giren kadın oyunculardan… Ancak geçtiğimiz gün yapımcı firma Beren Saat’ten vaz geçti.

Maria Puder’i kim oynayacak? Bu arada Maria Puder gerçek bir şahsiyet, hatırlamakta fayda var. Sabahattin Ali’nin romanındaki unutulmaz aşkın kahramanı olan Maria Puder’in bir kurgu kahramanı olmadığı da yıllar sonra ortaya çıkmıştı.

Sabahattin Ali’nin kızı Filiz Ali bir röportajda açıklamıştı. Filiz Ali, Maria Puder’in gerçek hayatta var olduğunu, babasının aşkı olduğunu söylemişti.

Türkiye’de 1943 yılında basılan kitap, 1920’lerde Almanya’ya okumaya giden Raif’in burada tanıştığı Maria Puder’e duyduğu büyük aşkı konu alıyor.

Raif Efendi’nin Maria Puder’e duyduğu büyük aşkın filmindeki baş rolde şimdilik İlker Kaleli ve Oscar ödüllü Fransız aktrist Marion Cotillard oynayacağı belli.

Oscarlı oyuncu 

Maria Puder rolünü Marion Cotillard oynayacak.

Beren Saat’in yerine Maria Puder rolü Oscar ödüllü oyuncu Marion Cotillard tercih edildi…

Marion Cotillard, Kaldırım Serçesi (La Môme) filminde Edith Piaf’ı canlandırmış ve en iyi kadın oyuncu Oscar’ını almıştı.  Oscarlı Fransız oyuncu Marion Cotillard canlandıracak. ‘Müttefik’, ‘Kara Şövalye Yükseliyor’ ve ‘Başlangıç’ gibi filmlerde rol alan Cotillard’in gelen teklif sonrası heyecanlandığı öğrenildi.

Filmin yönetmen koltuğunda Onur Saylak oturuyor. Çekimler 2019’da başlayacak. Bakalım Raif Efendi ve aşkı Maria Puder’in sinema filmi nasıl olacak? Heyecanla bekliyoruz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.