Sezgin Kaymaz Nefha imza günü Beşiktaş’ta

Sezgin Kaymaz, son romanı Nefha’yı Beşiktaş’ta Kırmızı Kedi Kitabevi’nde imzalayacak. Yazarın onaltıncı romanı Nefha, geçtiğimiz haftalarda raflarda yerini almıştı.

Sezgin Kaymaz Nefha imza günü Beşiktaş’ta düzenlenecek. Sezgin Kaymaz, son romanı Nefha‘yı imzalamak için okurlarla Beşiktaş’taki Kırmızı Kedi Kitabevi’nde olacak. Sezgin Kaymaz kitabını imzalayarak okurlarla söyleşi gerçekleştirecek.

Sezgin Kaymaz, 27 Ocak 2019 Pazar saat 15:00 ‘de Kırmızı Kedi Beşiktaş’ta okurlarıyla buluşacak. 

Nefha, Sezgin Kaymaz’ın son romanı.  Sezgin Kaymaz’ın onaltıncı kitabı Nefha’nın tanıtım yazısı şöyle: 

“Meleklerin ağlama zamanıydı. Ağladılar.”
 
Her şeyin yerli yerinde olduğu, huzurun hüküm sürdüğü Cennet’te tüm düzen Âdem’in (ve ardından Havva’nın) yaratılışıyla yerle bir olur(!) Azâzîl kibre kapılır, şeytana döner. Âdem, Havva ile birlikte şeytana uyar. Sonra hepsi birden dünyaya sürülür. Kıyamete kadar sürecek bir mücadeledir gerisi… Ancak bu sürgünden sonra her şeyin yerli yerinde olduğu Cennet’te hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır!  Önce “cümleleri bozulur” cennet sakinlerinin, ardından huzurları. En sonunda aldıkları nihai tebliğ ile kader çizgileri değişir. Sonrası, İsrafil’in Sûr’u iki kez üfleyeceği vakte kadar bir büyük bilinmezlik… 
 
Nefha, Sezgin Kaymaz’dan ironiyle trajedinin bir arada vücut bulduğu bir Cennet tasviri!

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.