Tarkan’dan Sezen Aksu’ya destek

Sezen Aksu’nun şarkı sözleri nedeniyle hedefe konulmasının ardından ünlü şarkıcı Tarkan’dan destek geldi.

Tarkan’dan Sezen Aksu’ya destek geldi. Sezen Aksu şarkı sözlerin nedeniyle sert eleştirilerin hedefi olurken, ona destek veren sanatçılar arasında Tarkan da yerini aldı.

Ünlü şarkıcı Tarkan, Sezen Aksu için destek verdiği mesajı sosyal medyadan paylaştı. 

Sezen Aksu’nun 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısı gündem oldu. Aksu’nun şarkısında geçen, “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri sosyal medyada tartışma yaratmıştı. Ardından ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Serçeysen serçeliğini bil” diyerek TBMM çatı altında yaptığı konuşmada Sezen Aksu’yu hedefine koymuştu. 

Sezen Aksu’ya başta Zülfü Livaneli olmak üzere sanatçılardan destek mesajları gelmeye devam ediyor. Sezen Aksu’ya destek veren sanatçılar arasına Tarkan da girdi.

Tarkan, ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısının sözleri nedeniyle hedef alınan sanatçı Sezen Aksu’ya sosyal medya hesabından destek veren bir paylaşımda bulundu. Sezen Aksu’nun 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısı gündem oldu. Aksu’nun şarkısında geçen, “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri sosyal medyada tartışma yarattı.

Yapılan haksızlık, saygısızlık ve ayıp unutulmayacak

Konuyla ilgili Instagram hesabından paylaşımda bulunan Tarkan şu ifadeleri kullandı:

“Sezen Aksu şarkıları ve varlığı ile bu topraklarda vicdanın, kalbin sesi olmuş, ülkemizin en büyük değerlerindendir. Candır, canımızdır o. Son günlerde kendisine yapılan haksızlık, saygısızlık ve ayıp hiçbir zaman unutulmayacak, tarihe yazılacaktır.

Bugünün tbt’si de Sezen’le yıllar önce gittiğimiz Thailand tatilinde herkesi ekip baş başa gezip tozduğumuz, eğlendiğimiz, tanınmadan özgürlüğün tadını çıkardığımız unutulmaz anlardan olsun.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Tarkan (@tarkan)’in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: ,
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.