Tuba Ünsal İtalyan sinemasında boy gösterecek

Fatih Rençberler
Kitaplardaki ve filmlerdeki detaylara takılıyor. Detaylara bakmazsa kitap kapaksız, film sonu yokmuş gibi geliyor ona. Dünya edebiyatını yakından takip ediyor. İletişim: frencberler@gmail.com

Tuba Ünsal İtalya sinemasına adım atıyor. ‘The Dead as Told by Ants’ adlı film için başrol teklifi alan oyuncu önümüzdeki günlerde İtalya’ya gidiyor.

Tuba Ünsal İtalyan sinemasında boy gösterecek. İtalyanlar ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in filmlerine ve usta oyuncu Serra Yılmaz’ı ezbere biliyorlar. Her iki isim de İtalya’da yaşıyor. Ferzan Özpetek, filmlerini burada çekiyor. Tiyatro oyunlarına da imza atıyor. Serra Yılmaz da öyle… 

Şimdi sırada Tuba Ünsal mı var? Soruyoruz. Çünkü gelen haberler Tuba Ünsal’ın bir İtalyan film projesinde başrol oynayacağına yönelik. 

Tuba Ünsal İtalyan sinemasında boy gösterecek

Tuba Ünsal, sinemada ve tiyatro sahnesineki oyunculuğunu geliştiren isimlerden. İtalyan yönetmen Marco Nicoletti yeni projesinde Tuba Ünsal’a başrol teklif etti. 

Tuba Ünsal, iki yıldır Ayşe Kulin’in ‘Adı Aylin’ romanından uyarlanan tiyatro projesi üzerinde çalışıyordu. Oyunun hazırlıkları tamamlanmış ve tanıtımı için de harekete geçilmişti.

Tuba Ünsal, Adı Aylin oyunun tanıtım çekimi için New York’a gitmişti. İş tamamlandı. Hem Tuba Ünsal hem de hayranları şimdi  oyunun sahnelenmesini merak ve heyecanla bekliyor. 

Tüm bu heyecanlı bekleyiş sürerken, Tuba Ünsal’a onu çok mutlu eden bir teklif geldiği belirtiliyor. Birkaç yıl önce Paris’teki bir davette tanıştığı İtalyan yönetmen Marco Nicoletti, Tuba Ünsal’a sinema filminde rol teklif ettiği ve üstelik başrol oynamasını istediği ifade ediliyor.

İtalyan sinemasına bu filmle adım atma heyecanını yaşayan Tuba Ünsal’ın teklife sıcak baktığı ve önümüzdeki günlerde detayları görüşmek üzere İtalya’ya gideceği konuşuluyor. 

Tuba Ünsal İtalyan filminde

Tuba Ünsal’a teklif edilen başrol sonrasında sinema severler filmle ilgili merak için girdi. O filmle ilgili detaylar da belli oldu.

Tuba Ünsal’ın başrol oynayacağı İtalyan filminin senaryosunu Altın Küre ödüllü senarist Heidrun Schleef yazdı.

‘The Dead as Told by Ants’ adlı filminin çekimlerine 2022’nin haziran ayında başlanması planlanıyor.

Tuba Ünsal, ‘The Dead as Told by Ants’ için İtalya’nın son yıllarda dikkat çekmeye başlayan bölgesi Puglia’da kamera karşısına geçecek. İki farklı karaktere hayat verecek olan Ünsal, film için imajını da değiştirecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.