Zengin ve Yoksul dizisinde konu çok tanıdık

Jale Şen
Bir yanda beyaz perde öbür yanda siyah ekran. Gelsin filmler, gitsin diziler. Onun için hayat kameranın önünde yaşanır. Hayatın sahnesi kameranın önünde kurulur. O yaşananları da keyfince yazar, eleştirir, beğenir, beğenmez… İletişim: jaleshen@gmail.com
09.04.2019
A+
A-

atv’nin yeni dizisi Zengin ve Yoksul konusu ile çok tanıdık. Ancak oyuncuları ve yapım kalitesi ile izlenir bir dizi olmuş.

Mehmet Yiğit Alp’in yapımcılığını, Deniz Yorulmazer’in yönetmenliğini üstlendiği , Atv’nin yeni dizisi Zengin ve Yoksul 7 Nisan Pazar akşamı ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı.

İlk bölümü, hakkında yazacağım için izlemiş olsam da, konu ilerledikçe beni sardı ve sonuna dek izledim. Özellikle Binnur Kaya, Osman Sonant, Tuna Orhan ve Eren Hacısalihoğlu olması sebebiyle tanıtımları televizyonda dönerken ayrıca merak da etmiştim.

Zengin ve Yoksul dizisi atv’de ekrana geliyor.

Binnur Kaya sahnelerini bekler oldum

Ki Binnur Kaya yine hangi işin içine girse o işe ayrı bir ışık, ayrı bir hareket getirmesiyle Zengin ve Yoksul’da da kendini belli etti. Kaya’nın diyaloglarını duymak için onun sahnelerini bekler oldum diziyi izlerken.

Bundan 5 yıl önce Fox tv’nin fenomen dizisi O Hayat Benim’deki  Yeşim Ceren Bozoğlu’nun canlandırdığı Nuran karakteri ne ise Zengin ve Yoksul’daki Binnur Kaya’nın hayat verdiği Berrin de o olacak, kesin!

Konu çok tanıdık

Adından da belli olduğu gibi fakir bir mahallede yaşayan, iki kızı Nihal ve Aysel’i zengin kocalarla evlendirmeye çalışan bir kadın olan Berrin’le, onun zengin bir aileye gelin giden kız kardeşi Meral’in hayatı üzerinden giden dizide, yine bolca aldatma, yalan, entrika, hırs ve intikam izleyeceğiz.

Küçüklüğü kuzeni Aleyna’nın eskilerini giyerek geçen Aysel’in kuzenine içten içe beslediği kin, Meral’in zengin kocası Aziz’in (Osman Sonant), karısının kuzeniyle yaşadığı ilişki, Karam’ın (Gökhan Alkan) babasının ölümüne sebep olan Aziz’e olan kininden dolayı intikam planları kurması ve bu yüzden Aysel’e yakınlaşması…

Çok tanıdık değil mi hepsi de? Evet öyle ama fakir mahallede geçip de zengin tarafın da hayatına şahit olduğumuz hikayeler bizim izleyicimizin sevdiği konular.

En yakın zamana ait aklıma gelen O Hayat Benim, Kara Ekmek ve Merhamet dizilerinde olduğu gibi…

Zengin ve Yoksul dizisinin konusu bilindik ama oyuncu kadrosu ve yapım kalitesi ile izlenir…

Bu dizi izlenir

Oyuncu kadrosunun güçlü olmasının yanı sıra hikayede özellikle fakir olup da özü sözü bir, lafını sakınmayan, kendini, ne olduğunu saklamayan bir karakter varsa, dram ağırlıklı gözükse de komediye de yer veriliyorsa, şahsına münhasır karakterleri de ekledinizse o iş bizde izleniyor.

Senaristliğini Hatice Meryem ve Yelda Eroğlu’nun yaptığı Zengin ve Yoksul, her ne kadar klişe bir hikayeye hizmet etse de özenle oluşturulmuş oyuncu kadrosu ve ilk bölümde takılmadan akan sahneleriyle gayet izlenebilir bir iş olmuş.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.