Angelina Jolie Maria Callas rolünde

Dünyaca ünlü soprano Maria Callas’ın hayatı biyografik film olarak sinemaya geliyor. Maria Callas’ı Angelina Jolie canlandıracak. Filmin yönetmenliğini ise Oscar adayı yönetmen Pablo Larrain üstlenecek.

Angelina Jolie Maria Callas rolünde… Angelina Jolie, İtalya’da sopranonun ‘prima donnası’ olarak tanımlanan Maria Callas’ı canlandıracak. “Maria” filminde Angelina Jolie’nin rol alacağı açıklandı.

Dünyaca ünlü Yunan soprano Maria Callas’ın hayatı sinema filmi olarak çekilecek. Çalkantılı yaşantısı ile de dikkat çeken Maria Callas’ı Angelina Jolie canlandıracak.

1950’li yılların ve belki tüm zamanların en çok tanınan, yaşadığı sansasyonel olaylarla da ayrıca magazin dünyasında ses getiren soprano Maria Callas, beyaz perdede Angelina Jolie ile yeniden karşımıza gelecek.

1977 yılında hayata veda eden Maria Callas, Oscar adayı yönetmen Pablo Larrain tarafından sinemaya taşınacak.

Angelina Jolie, son zamanlarda çocuklarının velayeti için eski eşi Brad Pitt ile süren davalarla gündemde. Ünlü yıldız bu defa sinema projesiyle haberlerde yer aldı.

Amerikalı oyuncu Angelina Jolie 47 yaşında. Şimdi Maria Callas’ı canlandırmak üzere kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor. “Maria” filminin senaryosunu Peaky Blinders dizisi, Spencer ve Jackie filmlerinin yaratıcısı Steven Knight yazacak.

“Maria” filmi biyografik özellikle olacak. Dünyanın en büyük opera sanatçısının 1970’lerin son günlerinde, yeniden yaşanıp yeniden hayal edilen hayatının çalkantılı, güzel ve trajik hikayesi filmde yer alacak.

Angelina Jolie “Maria’nın hayatına ve mirasına karşı sorumluluğu çok ciddiye alıyorum” derken, yeni rolüyle ilgili “Zorluğu karşılamak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Pablo Larrain uzun zamandır hayran olduğum bir yönetmen. Onunla çalışmak ve senaryosunu Steven Knight’ın yazdığı Maria’nın hikayesini daha fazla anlatma şansına sahip olmak bir rüya” şeklinde konuştu.

Yönetmen Pablo Larrain ise Angelina Jolie’nin filmde rol almasıyla ilgili şunları söyledi:

“En derin ve kişisel tutkum olan sinema ve operayı birleştirme şansına sahip olmak uzun zamandır beklenen bir rüyaydı. Bunu son derece cesur ve meraklı bir sanatçı olan Angelina ile yapmak büyüleyici bir fırsat. Gerçek bir hediye.”

Maria Callas, Amerika doğumlu bir Yunan soprano şarkıcısı ve 20. yüzyılın en ünlü opera şarkıcılarından biriydi. Manhattan’da doğdu ve opera eğitimini 13 yaşındayken Yunanistan’da aldı ve daha sonra kariyeri için İtalya’ya taşındı. Yıllar boyunca, kişisel ve profesyonel yaşamında birçok skandalla uğraştı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.