Cem Karaca filmi ne zaman seyirciyle buluşacak

10.08.2023
A+
A-

Cem Karaca filmi ne zaman seyirciyle buluşacak? Anadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca’nın hayatı beyazperdeye aktarılıyor. Cem Karaca filminin yönetmenliğini Yüksel Aksu üstleniyor. Filmde Cem Karaca’yı İsmail Hacıoğlu canlandıracak.

Cem Karaca filmi ne zaman seyirciyle buluşacak? Anadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca’nın hayatı beyazperdeye aktarılıyor. Cem Karaca filminin yönetmenliğini Yüksel Aksu üstleniyor. Filmde Cem Karaca’yı İsmail Hacıoğlu canlandıracak.

Anadolu rock müziğinin kurucularından Cem Karaca’nın hayatı sinema filmi oluyor. Cem Karaca filminin çekimleri eylül ayında başlayacak. Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya yapımı olarak çekilecek olan Cem Karaca filmi ile ilgili merak edilen en önemle konu ne zaman vizyona gireceği… 

Cem Karaca filminin yönetmeni Yüksel Aksu sanatçıya olan hayranlığını şu sözlerle dile getirdi:

“Çocukluğumda, gençliğimde, bugünkü olgunluk dönemimde hayran olduğum, neredeyse sinema sanatına bakışımı etkilemiş bir dünya devinin filmini yapmak benim için heyecan verici. Cem Karaca’yı hep 20. yüzyılın en büyük halk ozanı olarak gördüm. Benim için Homeros kadar önemlidir. Dadaloğlu, Karacaoğlan, modern Emrah’tır.”

Yüksel Aksu, Cem Karaca’yı canlandıracak İsmail Hacıoğlu’nun oyunculuğunu, sahici ve samimi bulduğunun vurguladı ve “Bu projede birlikte olacağımız için ayrıca daha çok sevindim” dedi. 

Filmin danışmanlığını Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ile yakın çevresi yapacak. Cem Karaca filminin senaryosunu Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık yazdı. 

İsmail Hacıoğlu rolü için bıyık bıraktı.

Cem Karaca filmi için yeni imaj

Filmde Cem Karaca’yı canlandıracak olan İsmail Hacıoğlu rölüne hazırlanmaya başladı. Senaryo okumaları ve rol çalışmaları ile birlikte İsmail Hacıoğlu, Cem Karaca’ya benzemek için bıyık bıraktı. Son halini sosyal medyadan takipçileri ile paylaşan İsmail Hacıoğlu, film için uzun süredir şans dersleri alıyor.

Rolüyle ilgili konuşan İsmail Hacıoğlu “Cem Karaca benim için çok şey ifade ediyor. Yıllardır hayatımın her alanında yanımda gibi… Çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım…” dedi.

İsmail Hacıoğlu şunları söyledi:

“Şarkılarıyla tüm duygularıma eşlik eden muazzam bir ses” diyen İsmail Hacıoğlu; “Aynı mahallede doğdum Cem Baba’yla… Her an kendisi veya sesi karşıma çıkacaktı sanki büyüdüğüm sokaklarda… Çok erken yaşta dinlemeye başladım Cem Baba’yı… O yüzden çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım, bütün hayatım… Benim için çok şey ifade ediyor. Cem Karaca benim kahramanım” 

Karaca’yı beyazperdede canlandırmak için teklif geldiğinde heyecanlandığını belirten ünlü isim, “Proje geldiğinde çok heyecanlandım, hala da heyecanlıyım. Vizyona girinceye kadar da heyecanım bitmeyecek galiba. Çok güzel ve zor bir süreç beni bekliyor” dedi.

Cem Karaca filmi vizyon tarihi

Cem Karaca filminin çekimleri eylül ayında başlayacak. Cem Karaca filminin vizyon tarihi henüz açıklanmadı. Filmin sinemalarda gösteriminin 2024 yılında yapılması öngörülüyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.