Azra Kohen romanı Aeden televizyon dizisi oluyor

Azra Kohen’in romanı Aeden televizyon dizisi oluyor. Aeden romanının dizi filmi çekilecek. İngilizce çeviri çalışmaları süren roman, ardından televizyon dizisi olarak ekrana gelecek.

Azra Kohen romanı oluyor. 2016 yılında yayımlanan Aeden, yurtdışında dizi film olarak televizyona gelecek. Aeden dizisinin ön anlaşması imzalandı. Kitabın İngilizce çeviri çalışmaları sürüyor. 

Azra Kohen bugün (24 Ocak 2019) Radyo Trafik Marmara‘da Mert Erdoğan’ın sunduğu “Yazarın Dilinden” programına katıldı. Azra Kohen, dinleyicilere Aeden romanının yurt dışında bir televizyonda dizi film olarak yayımlanacağını duyurdu.

Azra Kohen, Mert Erdoğan’ın radyo programına katıldı.

Azra Kohen’in romanı Aeden hangi ülkede dizi olarak yayımlanacak? Aeden hangi kanalda yayımlanacak? Bu sorunun cevabını Azra Kohen henüz vermedi.

2016 yılında okurlarla buluşan Aeden romanı televizyona uyarlanıyor. Azra Kohen, Aeden için çok dizi ve film teklifi aldığını belirterek “Her birini çok dikkatle değerlendirmek istedik çünkü hikayenin içinden sadece karakterlerin alındığı ve aslında hiç anlatmak istemedikleri bir şeyi anlatır hale getirildiği bir şeyi bir daha yaşamak istemiyorum, buna asla izin vermeyeceğim.” dedi.

FiÇiPi dizisinden rahatsız

Bu cümleler Fi Çi Pi romanlarının televizyona dizi olarak uyarlanmasını akıllara getirdi. Azra Kohen, kitabı ve diziyi radyoda ifade etmese de belli ki memnun değil. Çünkü televizyondaki FiÇiPi dizisi, romanlardaki gibi değil farklı bir senaryo ile seyirciye ulaşıyor. Azra Kohen, sadece karakterlerin alınarak yapılacağı diziye ya da filme karşı çıkıyor.

Radyoda bu konuda tavrını net olarak açıklıyor: “Sadece karakterlerin alındığı ve aslında hiç anlatmak istemedikleri bir şeyi anlatır hale getirildiği bir şeyi bir daha yaşamak istemiyorum.”

DİNLE BENİ ROMANI SIRADA – BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – TIKLAYIN

Aeden Netflix dizisi olacak mı?

Azra Kohen 16 Haziran 2017 tarihinde Youtube’da yayımlanan bir röportajında Netflix’ten gelen teklif hakkında konuşmuştu. O dönem Azra Kohen, bu teklife sıcak bakmamıştı. Aşağıdaki videodan Azra Kohen’in Aeden televizyon dizisi hakkında gelen tekliflerle ilgili konuşmasını izleyebilirsiniz. Şimdi merak edilen Aeden Netflix dizisi olacak mı?

Aeden İngilizce dizi oluyor

oluyor. Azra Kohen, Aeden’in hangi ülkede ya da hangi televizyonda dizi olarak yayımlanacağını henüz açıklamadı. Ancak radyo söyleşisinde romanın İngilizce’ye çevrildiğini ve ardından dizi olarak çekileceğini anlattı. Bu cümlelerden ortaya çıkan ise Aeden’in İngilizce konuşulan bir ülke televizyonunda dizi olarak yayımlanacağı… ya da Netflix kanalı için çekileceği. Netflix, son dönemde Türkiye’deki abone sayısını arttırmak için Türk dizilerini ekrana sürüyor.

Azra Kohen’in çok okunan bir yazar olması, eserlerinin geniş kitleler tarafından biliniyor olması bir avantaj. Netflix için kıymetli bir çalışma olabilir. Ancak Aeden dizisi hangi ülkede ya da hangi televizyonda yayımlanacak henüz açıklanmış değil.

Azra Kohen Aeden televizyon dizisini duyurdu

Azra Kohen, Radyo Trafik Marmara’da Mert Erdoğan’ın sunduğu “Yazarın Dilinden” programında Aeden televizyon dizisi hakkında şunları söyledi:

“Aeden kitabıma çok dizi ve film teklifi geldi. Her birini çok dikkatle değerlendirmek istedik çünkü hikayenin içinden sadece karakterlerin alındığı ve aslında hiç anlatmak istemedikleri bir şeyi anlatır hale getirildiği bir şeyi bir dahayaşamak istemiyorum, buna asla izin vermeyeceğim. Aeden’in şu an İngilizcesi hazırlanıyor. O hazırlandıktan sonra Aeden’in dizisini seyredeceğiz. Ön anlaşma imzaladık. Çeviriler 6 ay falan sürüyor. Biz bu diziyi yapmak isteyen ekibi çok bekletiyoruz. Zaten Türkiye’de olmayacak. Yabancı bir ekiple yabancı bir kadro üzerinden olacak. Yurt dışında sanatçıya, fikir üreticisine rock star muamelesi yapılıyor. Biz bu işi yapıyoruz, biz en iyisini biliyoruz, sen bu kitabı yazmışsın, karakterleri bize ver muamelesi yapmıyorlar. Ben zaten o insanların o yüzden çok başarılı olduğuna inanıyorum.”

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.