Diyetisyen Alev Gezer hakkında çıkan haberlere erişim engeli kararı

28.05.2024
A+
A-

Ünlü diyetisyen Alev Gezer, hakkında çıkan magazin haberlerinden rahatsız olarak mahkemeye başvurdu. Hakim, çıkan haberler için Alev Gezer’in şeref ve onurunu rencide edici ve kişilik haklarını ihlal edici olduğuna hükmetti. O haberlere erişim engeli getirildi.

Diyetisyen Alev Gezer hakkında çıkan haberlere erişim engeli kararı alındı. Ünlü diyetisyen Alev Gezer, hakkında çıkan bazı magazin haberlerinin internet haber sitelerinden kaldırılmasını istedi.

İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği Alev Gezer’in şikayetini kabul ederek, hakkında çıkan internet sitelerindeki haberlerin kaldırılması, erişimin engellenmesine karar verdi.

24.11.2022 tarihli hakim Sidar Demiroğlu imzasıyla alınan karar Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından internet sitelerine iletildi. Kararın aradan geçen bir buçuk yıl sonra internet sitelerine gönderilmesi dikkat çekti.

Kararda imzası olan hakim açığa alındı

2022 yılındaki bu kararda imzası olan hakim Sidar Demiroğlu, 23.11.2023 tarihinde Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2. Dairesi tarafından İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki “rüşvet ve usulsüzlük” iddialarıyla ilgili olarak açığa alındı.

Diyetisyen Alev Gezer hakkında çıkan Demet Şener ve Cenk Küpeli‘nin de isimlerinin yer aldığı magazin haberlerinden rahatsızlık duydu. Hakkında çıkan haberleri “rüşvet ve usulsüzlük” iddiaları nedeniyle açığa alınmadığı dönemde, görevde olduğu dönemde inceleyen Hakim Sidar Demiroğlu, Alev Gezer’in şeref ve onurunu rencide edici ve kişilik haklarını ihlal edici içerikte olduğuna hükmederek, o haberlere erişimin engellenmesi talebinin kabulüne karar verdi.

Diyetisyen Alev Gezer hakkında çıkan ve kendisini rahatsız eden magazin haberi internet sitelerinde yayından kaldırıldı. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.