İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nde yüz yıllık filmler

sessiz_sinema_gunleri_03

Bu yıl festivalde bir de yakın dönem belgeseline yer veriliyor. Jean ve Marie Epstein kardeşler üzerine 2011 yılında çekilen ‘Sinemanın Genç Okyanusları / Young Oceans of Cinema’ seyirci karşısına çıkıyor.

Çocuklara Özel Yeni Bir Bölüm

Festivalde bu yıl çocuklara özel olarak “Bisiklet Filmleri” bölümü de var. Filmlere canlı eşlik edecek İngiliz müzisyen Stephen Horne, çocukların da katılımıyla gerçekleşecek interaktif bir performans hazırladı. Dünyanın bisiklet başkenti Amsterdam’dan gelen filmler yüzyıl öncesinden bisikletleri perdeye taşıyor. Bisikletin tarihinden tutun da reklamlarına, binmeyi öğrenmeye çalışıp da beceremeyenlere uzanan, düşe kalka ilerleyen bu program, çocuklara bisikleti sevdirecek.

Panel: Sessiz Sinema, Uzun Bir Yolculuk

15 Aralık Perşembe günü 18:30’de, etkinlik sponsoru Pera Palace Hotel Jumeirah’ın ev sahipliğinde ve festivalin küratör ve konuk danışmanlarının katılımıyla “Sessiz Sinema, Büyülü Bir Yolculuk” başlıklı bir panel gerçekleşiyor.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.