Müslüm filmindeki tokat sahnesi korkutmuş

Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com

Müslüm filminde başrolü paylaşan Zerrin Tekindor, tokat yeme sahnesinde çok korktuğunu anlattı. Tekindor, Müslüm şarkılarını daha önce hiç dinlemediğini de söyledi.

Müslüm filmindeki tokat sahnesi korkutmuş.

Müslüm filminde oynayan Zerrin Tekindor tokat sahnesinde korkmuş. 

Müslüm Gürses’in hayatının konu edildiği filmde Zerrin Tekindor, Muhterem Nur’u canlandırdı.

Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur’a beyaz perdede canlandıran Zerrin Tekindor, filmdeki tokat sahnesinden çok korktuğunu açıkladı. 

Hürriyet gazetesinde Cengiz Semercioğlu, Müslüm filmindeki rolüyle ilgili Zerrin Tekindor ile röportaj yaptı.

Röportajda ili çekici anektodlar yer aldı. Bunlardan biri elbetteki Zerrin Tekindor’un korktuğu o sahneydi. 

Zerrin Tekindor şöyle anlatıyor: “Aslında tokat sahnesinden çok korktum. Çünkü hayatımda böyle bir şey bilmiyorum. Hayatımda kolumu tutup sarsan bile olmadı. Hatta “Sen bir sus” diyen bile…”

Gündemde şu sıralar şarkıcı Sıla ile Ahmet Kural meselesi var. Ahmet Kural’ın sevgilisi Sıla’ya uyguladığı şiddet. Tam da bu günlerde Zerrin Tekindor’un Müslüm filmindeki tokat sahnesi ile ilgili söyledikleri dikkat çekici, ironik…

ZERRİN TEKİNDOR ÜNLÜ RESSAMLARDAN DERS ALMIŞ, KİMLERDEN Mİ?

Filmde Timuçin Esen ile başrolü paylaşan Zerrin Tekindor, Müslüm Gürses’i daha önce dinlemediğini de itiraf ediyor. İtiraf, kelimesi buraya da tam oturmadı hadi ‘açıkladı’ olarak değiştirelim.

Kaldı ki Müslüm Baba’ya Türkiye’nin ‘entelektüel’ kesimi hep uzak durdu. Ona olan toplumsal sevginin ve yönelişin farkında olunmasına rağmen ‘arabesk’ dinlememek adına, belki de ‘merak bile edilmedi’… 

Dolayısıyla Zerrin Tekindor’un, Müslüm Gürses şarkılarını dinlememiş olmasını da pek yadırgamamak gerekiyor.

Dinlese bir dert, dinlemese ayrı… Ama o bir sanatçı, usta bir oyuncu ve şarkılarını dinlemediği (belki de sanatını da beğenmediği) bir kült ismin filminde oynadı. Üstüne üstlük bir de “tokat yedi”… Sanat sen nelere kadirsin. 

Neyse ki ya da Zerrin Tekindor, filmden sonra Müslüm Gürses’e karşı fikirlerinin değiştiğini söylemiş. Hatta “Şimdi müziklerinin neredeyse hepsini biliyorum diyebilirim.” demiş. Tekindor’un en sevdiği Müslüm şarkısı da Nilüfer imiş. 

Merak edenler için aşağıya o şarkıyı koydum…

 

Müslüm Gürses tokat atmış

Şimdi yazıyı bitirmeden önce bir de o tokat sahnesinin . gerçek hayattaki karşılığına bakalım. Gerçekten bir tokat atma olayı var. Müslüm Gürses, Muhterem Nur’u tokatlamış. Ve büyük aşk da o tokatla başlamış. Muhterem Nur ve Müslüm Gürses bir televizyon programında o günü anlatıyor:

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.