Dijital Esaret filmi için Rasim Öztekin’in eşinden duygusal mesaj

Başrolünde Rasim Öztekin’in oynadığı Dijital Esaret adlı film vizyona giriyor. Merhum oyuncu Rasim Öztekin’in eşi filmle ilgili duygusal bir mesaj paylaştı.

Dijital Esaret filmi yakında vizyona giriyor. Merhum oyuncu Rasim Öztekin’in başrolünde oynadığı film pandamı nedeniyle sinemaseverlerle planlanandan uzun bir süre sonra buluşuyor.

Rasim Öztekin hayattayken Dijital Esaret filmini, montajı ve tüm işlemleri tamamlanmış olmasına rağmen izleyemedi. Usta oyuncu geçtiğimiz yıl 8 Mart’ta hayatını kaybetmişti. Aradan geçen bir yıl sonra Rasim Öztekin’in ölüm yıldönümüyle neredeyse aynı günlerde yani 18 Mart’ta film vizyona giriyor. 

Rasim Öztekin filmi önceden neden izlemedi? 

Dijital Esaret filmiyle ilgili Rasim Öztekin’in eşi Esra Kazancıbaşı Öztekin, sosyal medyadan duygusal bir mesaj paylaştı. Esra Kazancıbaşı Öztekin, merhum eşinin filmi neden daha önce izleyemediğini şu sözlerle açıkladı: “Rasim, tüm filmlerinde olduğu gibi uğur kabul ettiği için Dijital Esareti önceden seyretmedi. Gala gecesi izlemeyi arzuluyordu. Ama hayat işte! Sadece bugün var, yarınlar ise belirsiz. Kendini ve filmini izlemek maalesef nasip olmadı Rasim’e.” 

Rasim Öztekin’in eşinden Dijital Esaret için duygusal mesaj

Esra Kazancıbaşı Öztekin, paylaştığı mesajında “Filmde, belki kendinizi, belki çocuğunuzu, belki en yakın arkadaşınızı bulacaksanız. Rasim ise, repliklerinde bazen kahkahlarınızı, bazen gözyaşlarınızı ve gönlünüzden ona akan sevgiyi gökyüzünde bir yerlerden hissedecektir, eminim.” dedi. 

İşte Esra Kazancıbaşı Öztekin’in duygusal mesajı:

Rasim’imin başrolünde oynadığı “Dijital Esaret” filmi 18 Mart’ta vizyona giriyor. Birinci ölüm yıldönümü olan 8 Mart’tan tam 10 gün sonra.

Dijital Esaret, Rasim hayattayken pandemi nedeniyle sinemaseverlerle bir türlü buluşamadı. Rasim, tüm filmlerinde olduğu gibi uğur kabul ettiği için Dijital Esareti önceden seyretmedi. Gala gecesi izlemeyi arzuluyordu. Ama hayat işte! Sadece bugün var, yarınlar ise belirsiz. Kendini ve filmini izlemek maalesef nasip olmadı Rasim’e.

Birol Güven, Mandıra Filozofu tadında, gülümsetirken insanlık, hayat dersi veren, bazen de gözlerinizi yaşartan muhteşem bir senaryoya imza atmış.

Rasim’im bu filminde de yine sesiyle, mimikleriyle farklı bir karakteri canlandırmış. En itina gösterdiği şey; oynadığı her rolde, oyunculuğunun sınırlarını aşmaktı. Sevdiğim adam diye söylemiyorum, Rasim’den yine unutulmayacak bir karakter geliyor.
Filmin yapımcılığını da üstelenen Birol Güven, Mandıra Filozofu’nda iş hayatının sorumlulukları, kariyer ve para hırsı derken, kendini, sevdiklerini, hayatı ıskalayan insanları iç hesaplaşmaya sürükleyen muhteşem bir senaryo yazmıştı. Birol Güven, şimdi de dijital dünyanının esiri olan, hayatın gerçek güzelliklerine sırtını çevirip sanal dünyada yaşayan herkesi sarsacak muhteşem bir senaryoya imza atmış.

Sezonun en iddialı filmlerinden biri olan Dijital Esaret vizyona girdiğinde kaçırmayın derim. Filmde, belki kendinizi, belki çocuğunuzu, belki en yakın arkadaşınızı bulacaksanız. Rasim ise, repliklerinde bazen kahkahlarınızı, bazen gözyaşlarınızı ve gönlünüzden ona akan sevgiyi gökyüzünde bir yerlerden hissedecektir, eminim.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.