İşte Benim Zeki Müren sergisi

Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com

işte_benim_zeki_müren_sergisi_24

Mukaveledeki detay

Mukaveleye göre her gece için Zeki Müren’e 1000 TL verilecek, vergiler müessese tarafından ayrıca ödenecek. Pazar matinelerinden Zeki Müren ücret almayacak.

Mukaleve bir assolistin istediği bütün maddeleri içeriyor o günün koşullarına göre. Ancak mukavelenin 13’üncü maddesi müthiş… Zeki Müren’in kimliğiyle, cinsel rengiyle alakalı olarak sanatçının bastıra bastıra yazdırdığı bir madde olmalı diye düşünüyorum. Şöyle yazılmış 13’üncü maddede: “Gazinoların müstecirleri gazino dahilinde inzibatı temin edeceği gibi Zeki Müren’in izzeti nefsini rencide eder mahiyette her hangi bir hareket veya söz vukuunda bu hale bizzat veya bilvasıta sebebiyet verenleri derhal uzaklaştırmak üzere emniyet makamlarına müracaat sureti ile gerekli tedbiri almağa tevessül edeceklerdir. Müsebbipler gazinonun müstahdem veya sanatkarlarından ise derhal işten çıkarılacaklardır.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM