Organize İşler 2 Sazan Sarmalı hangi sinemalarda

Sevinç Rençberler
Tiyatro sevdalısı. Dünya bir sahneyse o da 724kultursanat.com’da rol almayı seviyor. Romanlar hele uzun soluklu olanlar onun favorisi. Murakami tutkusu romanların ağırlığından. Okudukça bitmesin istiyor. İletişim: sevinc@724kultursanat.com

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı hangi sinemalarda gösterilecek. Belli değil. Sinema işletmecileri ile film yapımcıları arasındaki kavga büyüyor. Sular durulmuyor.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı hangi sinemalarda gösterime girecek? 

Yılmaz Erdoğan’ın filminin önce vizyon tarihi değişti. Şimdi ise hangi sinemalarda gösterileceği konusunda karanlık bir tablo var. 

Geçtiğimiz hafta  Yılmaz Erdoğan’ın filmiyle ilgili vizyon tarihinin ertelendiğine dair bir açıklama geldi. Ertelemenin ardındaki gerçek neydi? 

Kısa bir süre sonra ortaya çıktı. Sinema salonu işletmecilerinden Mars ile film yapımcıları arasında süren bir kavga vardı. 

Mars sinemaları, Türkiye’de geniş bir ağa sahip. Büyük şehirlerde, kaliteli fiziki yapısıyla sinema severlerin tercih ettiği sinemalardan. 

Anlaşılan o ki Mars, film yapımcılarına verdiği payı arttırmıyor. Sinema bileti yerine aslında mısır satıyor. Kampanya yaparak mısır alana sinema biletini ucuza veriyor.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı hangi sinemalarda gösterime girecek henüz belli değil.

Böylece, sinema bileti üzerinden ödediği pay da düşüyor. 

Yapımcılar da diyor ki “Sen mısır satarak para kazanıyorsun. Üstelik, bileti yanında eşantiyon veriyorsun. Bilet fiyatını düşük tuttuğun için bizim aldığımız pay da düşüyor” 

ORGANİZE İŞLER 2 SAZAN SARMALI NE ZAMAN VİZYONDA – TIKLAYIN

Bilet üzerinden alınan pay artmıyor

Kavgada gelinin son noktada sinema severlere kurulan bir tuzak ortaya çıkıyor. 

Şöyle ki… Gerçek olmayan rakamlarla anlatalım. Normalde sinema bileti 10 TL. Film yapımcılarından da 10 TL üzerinden pay verilmesi gerekiyor. Ama Mars sinemaları, mısır 15 TL, mısır alırsan sinema bileti sana 8 TL… 

İyi ama film yapımcılarına 10 TL üzerinden değil 8 TL üzerinden pay veriyor. 

Şimdi başta Yılmaz Erdoğan olmak üzere, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar da buna itiraz ediyor. Filmlerin yapımcıları da bu ünlü oyuncular olunca kavga başka bir hal alıyor. 

Yılmaz Erdoğan son açıklamasında diyor ki “Sinema işletmeleriyle yaşanan sorun çözülmezse geri adım atmayacağım. Filmi vizyona sokmayacağım. Eskiden tüm sinemalardayız, derdik. Şimdi ise bizimle olanlarla yolumuza devam ederiz. Her sinemada gösterime girmeyiz” 

Türk sinemasının geldiği bu kavgada umarız kısa sürede doğru bir yol bulunur. 

Bulunmazsa ne olur? Tam da son yıllarda iyi bir ivme kazanmış olan Türk sineması ağır bir darbe alır. Film yapımcıları yeni filmler için harekete geçmekte kararsız kalır. 

Bir paket mısıra Türk sineması heba edilir… 

Biz de o soruyu sorar dururuz: Organize İşler 2 Sazan Sarmalı hangi sinemalarda gösterime girecek? 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.