Necip Fazıl Ödülleri töreni

04 Aralık 2016 Pazar, 17:44

Necip Fazıl Ödülleri töreni 10 Aralık Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Necip Fazıl’ın kültürel ve manevi mirasını yaşatmak amacıyla Star Gazetesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle verilen Necip Fazıl Ödülleri’nin sahiplerine verilmesi için tören düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla düzenlenecek olan tören 10 Aralık Cumartesi akşamı saat 19:00’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Necip Fazıl Ödülleri’nin bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. 2016 Necip Fazıl Ödülleri’ni kazananlar açıklanmıştı. Edebiyat, kültür-sanat, medya, iş ve akademi dünyası, sivil toplum kuruluşları ve devlet protokolünden seçkin isimlerinde katıldığı ödül töreni, Haliç Kongre Merkezi’nin büyük salonunda halka açık bir şekilde gerçekleşecek.

Necip Fazıl Ödülleri 2016 Jüri Heyeti’ni oluşturan isimler: Edebiyatçı-Şair-Yazar-Gazeteci, Beşir Ayvazoğlu, Yazar-Akademisyen Fatih Andı, Yazar-Akademisyen Hicabi Kırlangıç, Akademisyen Nurcan Yurdakul, Şair-Akademisyen Osman Konuk ve Yazar-Akademisyen Turan Karataş

2016 Necip Fazıl Ödülleri’nin kazananlar:

Mustafa Kutlu “Necip Fazıl Saygı Ödülü” 

Ebubekir Eroğlu “Necip Fazıl Şiir  Ödülü”

Cihan Aktaş “Necip Fazıl Hikaye Roman Ödülü”

Yaşar Çağbayır “Necip Fazıl Fikir Araştırma Ödülü”

Mustafa Çiftci “Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz