Postacılar kitap için koştu

Kocaeli Kitap Fuarı’nın tanıtımı amacıyla düzenlenen Kitaba Koş etkinliğinde postacılar koştu. Renkli ve heyecanlı koşuda amaç kitap sevgisini anlatmak ve bu mesajı iletmekti.

11 Mayıs 2017 Perşembe, 16:54

Kocaeli’de postacılar kitap için koştu. Etkinliğin dünyada bir örneği henüz yok. İkincisi bu yıl düzenlenen Kitaba Koş etkinliği binlerce Kocaelili’yi kitap çatısı altında buluşturdu. Etkinliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi düzenledi. Etkinlikte, Kemal Sunal’ın Postacı adlı filmine bir gönderme yapılarak, yarışma düzenlendi. Kitaba Koş etkinliğine katılan 300 postacının yürüyüşü yarışlara renk kattı.

POSTACI YÜRÜŞÜ İLE YARIŞA KATILDILAR

Bu yıl 9.’su gerçekleştirilecek olan Kocaeli Kitap Fuarı’nın tanıtımı amacıyla organize edilen ve dünyada bir ilk olan Kitaba Koş etkinliği hafta sonunda gerçekleştirildi. Yarışa binlerce Kocaelili ellerinde Türk bayraklarıyla katılarak muhteşem bir görüntü sergiledi. Halk koşusunun ardından Atletizm Pisti’nde profesyonel sporcuların katıldığı yarışlar düzenlendi. Bu yarışlar öncesinde ise Kitaba Koş etkinliğine katılmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen postacılar geleneksel postacı yürüyüşü ile bir yarış gerçekleştirdi.

KEMAL SUNAL’IN POSTACI FİLMİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Postacıların düzenlediği yarış akıllara Kemal Sunal’ın Postacı filmini getirdi. Koşuya sarı renk tişörtleri ve “Bak Postacı Geliyor” şarkısı eşliğinde katılan postacılar, Kemal Sunal’ın Postacı filmindeki yürüyüş stiliyle koşuyu gerçekleştirdi. Vatandaşlar büyük ilgi gören koşuyu Ankara’dan Hanifi Çobanoğlu birinci olarak bitirirken, İstanbul’dan Erdem Vural ikinci, Kocaeli’nden İlker Candan da üçüncü oldu. Başkan Karaosmanoğlu yarışa katılan tüm postacıları kutlayarak Vali Yardımcısı Abdullah Etil ile birlikte kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

KİTAP FUARI’NA DİKKAT ÇEKTİLER

Öte yandan postacıların gerçekleştirdiği ve akıllara Kemal Sunal’ı getiren yarış 9. Kitap Fuarı’nda yer alacak sahaflar standına dikkat çekti. Zira, Büyükşehir Belediyesi her yıl kitap fuarında bir bölümü sahaflara ayırıyor. Bu stantlarda başta Kemal Sunal olmak üzere Yeşilçam’a emek vermiş sanatçıların oynadıkları eski film afişleri ve kitaplar yer alıyor. Yeşilçam arşivine meraklı vatandaşların sıklıkla uğradığı alanlardan biri olan Kitap Fuarı’ndaki sahaflar bu yıl da 9. Kitap fuarındaki yerini alacak.

Editör: Serdar Tunatürk

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz