Haydarpaşa Garı kitap fuarı ile şenlenecek

16 Mayıs 2016 Pazartesi, 13:13

Haydarpaşa Garı kitap fuarı ile kültür hayatımızda iz bırakmaya hazırlanıyor. Kadıköy’ün kitap günlerinin sekizincisi bu yıl 1-5 Haziran tarihleri arasında Haydarpaşa Garı’nda düzenlenecek.

1-5 Haziran tarihlerinde Haydarpaşa Gar İstasyonu peronlarında düzenlenecek olan 8. Kadıköy Kitap Günleri‘nde pek çok usta yazar ve etkinlik okuyucu ile buluşacak

Türkiye’nin en bilindik tarihi mekanlarından olan Kadıköy’deki tarihi binada kitaplar, yazarlar, okurlar bir araya gelecek. Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Gönüllüleri’nin düzenlediği Kitap Günleri’nin 8’incisi için geri sayım başladı.

Haydarpaşa Garı peronlarında düzenlenecek  Kadıköy Kitap Günleri’nin onur konuğu bu yıl edebiyatımızın üretken ustalarından Selim İleri olacak. İmza günü, söyleşi, dinleti gibi birçok etkinliğin gerçekleşeceği 8. Kadıköy Kitap Günleri’nde yayıncılarla İstanbullu okurlar Haydarpaşa Garı’nın tarihi ve simgesel atmosferi içinde bir araya gelecek.

8. Kitap Günlerinin bir başka önemi ise, önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor olması. Kitap günlerine katılacak olan her yayınevi okul ve kütüphaneler için en az 100 kitap bağışlayacak. Bağışlanan kitaplar Kadıköy Belediyesi ve Gönüllüleri koordinasyonuyla 5 Haziran günü Anadolu’nun çeşitli okul ve kütüphanelerine gönderilmek üzere yola çıkarılacak.

Tarihi Haydarpaşa peronlarında gerçekleşecek Kadıköy Kitap Günleri ile ilgili konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Tarihi Haydarpaşa Garı’nda böyle bir etkinliğin yapılmasının ayrı bir güzelliği ve değeri var. Tarihle edebiyatı buluşturuyoruz. Sadece Kadıköylüleri değil tüm İstanbulluları bu tarihi alanda ağırlamaktan onları kitapla ve usta yazarlarla buluşturmaktan onur ve gurur duyacağız” dedi.

İletişim: Kadıköy Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü 0216 542 50 00 Dahili 1227

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz