Orhan Veli Sahneye Geliyor

28 Kasım 2014 Cuma, 11:47

Büyük usta Müşfik Kenter yıllarca tek başına sahnedeydi “Bir Garip Orhan Veli” ile. Şiirimizin dönemeç taşlarından Orhan Veli’yi öyle güzel anlatıyordu ki sahneden büyük usta. İzmir’de öğrencilik yıllarımda yani bundan 25 yıl önce izlediğimi hatırlıyorum Müşfik Kenter’in o müthiş oyununu.

ben-orhan-veli

Şimdi yine bir Orhan Veli oyunu var karşımda. Bu kez Tiyatro Kumpanyası tarafından sahneye taşınıyor Orhan Veli. İlk oyun 21 Aralık pazar günü saat 16’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

Oyunun adı “Ben Orhan Veli”. Şairin hem 100. doğum yılına hem de “Bir Garip Orhan Veli” adıyla yıllarca Orhan Veli’yi oynayan ve adeta onunla özdeşleşen, usta oyuncu Müşfik Kenter’in anısına ithaf ediliyor.

Orhan Veli Kanık’ın kısa yaşamına sığdırdığı unutulmaz şiirlere, dünya görüşüne, yazılarına, öykülerine, aşklarına, dostluklarına ve çile dolu hayatına bir ağıt niteliğinde olacakmış oyun. “Ben Orhan Veli”de şairin hiç bilinmeyen yanları da olacakmış. Merakla bekliyorum o günü. Mutlaka izleyeceğim.

Kemal Kocatürk ve Ozan Sevin’in rol aldığı oyunda şairin Ayça Kocatürk tarafından bestelenen şiirleri de seslendirileceği belirtiliyor.

Oyunun programları ise şöyle:

23 Aralık Salı günü saat 20.30’da Kozzy Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü Sahnesi’nde

28 Aralık Pazar günü saat 18.30’da Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz