Şilili yazar Carlos Labbe Sayıklama romanıyla

Polisiye ve aşk hikayesini bir arada barındıran Sayıklama adlı roman NOTOS Yayınları’ndan çıktı. Şilili yazar Carlos Labbe okurlarla Sayıklama romanı ile buluşuyor.

14 Ekim 2017 Cumartesi, 12:26

Şilili yazar Carlos Labbe Sayıklama adlı romanıyla okurlarla buluşuyor. NOTOS Yayınları’ndan çıkan Sayıklama için hazırlanan tanıtım metninde yazar için “İspanyolcanın en iyi romancılarından…” ifadesi kullanılıyor. 

Bir yanıyla polisiye bir roman, bir yanıyla aşk hikâyesi, olduğu ifade edilen Sayıklama adlı roman için şu cümle kullanılıyor: “Gerçek ve hayali olanı harmanlayarak yazının sınırlarını zorlayan bir anlatı, mektup, günlük, okura meydan okuyan, edebi türlere kafa tutan bir manifesto.”

Granta dergisi tarafından “İspanyolca yazan en iyi romancılar” arasında gösterilen Şilili yazar Carlos Labbe, okurlarını Juan Carlos Onetti’nin, Julio Cortázar’ın ve Roberto Bolaño’nun ışığında türler arası bir yolculuğa çıkarıyor.

Genç sevgililer Carlos ve Elisa’nın, bir oyun nedeniyle araları açılan albino kızlar Alicia ve Violeta’nın, Şili’nin başkenti Santiago ve kurmaca Neutria şehrinin romanı bu.

Peki kim yazıyor bu romanı, okur mu yoksa yazar mı?

İnsanın etrafında hızla dönüp duran dünyayı sayfada yakalama çabası Loquela – Sayıklama.

“Lanetli yaratıklarız biz, hareketsiz nesneler, mesela bir roman, özel bir günlük, bir mektup olmasa kendimizi tanıyamayacağız.”

Notos Edebiyat – Roman
İspanyolcadan çeviren Saliha Nilüfer
Kapak tasarımı Tane Mavitan

Editör: Pelin Çite

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz